GE100-FO-2RS-A
GE100-FO-2RS-A
Manufacturer
INA
Description
Ina
Spherical Plain Bearing
Radial Spherical Plain Bearing
Width (B)
85 mm
Brand
Dynamic Load Cap (C)
147249.86 lbs
Static Load Cap (C0)
737373.33 lbs
Bore Diameter (d)
100 mm
O.D. (D)
160 mm