MCLX-16-16-SS
MCLX-16-16-SS
Manufacturer
Ruland
Description
16mm X 16mm Bores, 34mm Od, 50mm Length
303 Stainless Steel Body, Stainless Steel Hardware
Precision Honed Bores, +.050mm/+.012mm Tolerance
Nypatch® Anti-vibration Coating, Rohs3 & Reach Compliant
Brand
Ruland
Length (L)
50 mm
O.D. (D)
34 mm