NA69/22-XL
NA69/22-XL
Manufacturer
INA
Description
Ina
Radial Roller Bearing
Radial Roller Bearing Na..-xl
Width (B)
30 mm
Brand
Dynamic Load(Cr)
9441.98 lbs
Speed Limit (RPM)
15300
Speed Rating Grease
Limiting speed for grease lubr
Bore Diameter (d)
22 mm
Static Load Cap (C0r)
12364.49 lbs
O.D. (D)
39 mm