NK22/20-XL
NK22/20-XL
Manufacturer
INA
Description
Ina
Needle Roller Bearing
Needle Roller Bearings Nk. Lig
Width (B)
20 mm
Brand
Dynamic Load(Cr)
4496.18 lbs
Speed Limit (RPM)
20000
Bore Diameter (d)
22 mm
Static Load Cap (C0r)
6069.84 lbs
O.D. (D)
30 mm