NKI22/16-XL
NKI22/16-XL
Manufacturer
INA
Description
Ina
Needle Roller Bearing
Needle Roller Bearings Nki. Li
Width (B)
16 mm
Brand
Dynamic Load(Cr)
3889.19 lbs
Speed Limit (RPM)
17200
Bore Diameter (d)
22 mm
Static Load Cap (C0r)
5305.49 lbs
O.D. (D)
34 mm