NKIB59/22-XL
NKIB59/22-XL
Ina
Needle Roller/angular Contact
Nkib59..-xl
Needle Roller/angular Contact
Width (B)
25 mm
Brand
Dynamic Load(Cr)
5845.03 lbs
Dynamic Load AxialCA
1191.49 lbs
Static Load Axial ca
Speed Limit (RPM)
16100
Reference Speed
12000
Bore Diameter (d)
22 mm
Static Load Cap (C0r)
O.D. (D)
39 mm