SAA10XL0
SAA10XL0
Manufacturer
KAYDON
Description
1in X 1.3750in X .1875in
Thin Section Bearing
Four Point Contact Type-x
Open Reali-slim
Stainless Steel
Price updated: over 30 days ago
Bore Diameter (d)
1.0 in
O.D. (D)
1.3750 in
Width (B)
.1875 in
Brand
KAYDON
Closure
Open
L1
1.1400 in
L2
1.2350 in