MCLC-50-50-SS
MCLC-50-50-SS
Manufacturer
Ruland
Description
50mm X 50mm Bores, 85mm Od, 124mm Length
14mm X 14mm Keyways
303 Stainless Steel Body, Stainless Steel Hardware
Precision Honed Bores, +.050mm/+.012mm Tolerance
Nypatch® Anti-vibration Coating, Rohs3 & Reach Compliant
Brand
Ruland
Length (L)
124 mm
O.D. (D)
85 mm